Інформація для батьків на період різд'яних свят


*ПОЛОЖЕННЯ про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти* №1115 від 08.09.20р. та поставити відмітку про ознайомлення
```*РОЗДІЛ І п.13*
Батьки сприяють виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з окремих предметів (інтегрованих курсів) і досягненню передбачених ними результатів навчання, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, дбають про фізичне та психічне здоров'я дітей, формують у них навички здорового способу життя, а також сприяють дотриманню учнями академічної доброчесності в освітньому процесі.```
```У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов'язки щодо забезпечення здобуття дитиною освіти, зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей.```



Профілактика дитячого травматизму: поради батькам

Одне із найважливіших завдань батьків при вихованні дитини – забезпечити її здорове зростання. Дитячий травматизм – одна з найпоширеніших причин звернень до медиків, адже каліцтво дитини може залишитися на все життя. Також трапляються й летальні випадки – і все це через необачність дорослих, несвоєчасне нагадування дітям елементарних правил безпеки.

Побутовий травматизм

Йдеться про ушкодження, які діти можуть отримати вдома, в дворі, саду тощо. Найнебезпечніші з них – опіки полум’ям і хімічними речовинами, падіння з висоти. Залишені в доступному для дітей місці голки, цвяхи, леза бритв можуть стати причиною травми, а іноді – й смерті. Це стосується і газових плит, оголених дротів електромережі, сходів, відчинених вікон. Необладнані дитячі майданчики, захаращені двори, відкриті люки, канави, несправні ліфти, поруччя сходів, несправні велосипеди, неогороджені ділянки, де проводяться ремонтні роботи, теж є дуже небезпечними. Часто діти падають з висоти: балконів, драбин, дерев, що теж призводить до тяжких травм. Причиною побутового травматизму здебільшого є недостатній догляд за дітьми з боку батьків.

Опікові травми

Діти різного віку інколи торкаються неізольованих проводів, оголених контактів електродротів, вставляють у розетки шпильки, цвяхи, що нерідко призводить до опіків, ушкодження електричним струмом.
Щоб уберегти дітей від опікових травм, дорослі повинні дотримуватися таких правил безпеки:
- стежити за тим, щоб під час прийому гарячої рідкої їжі діти не перекидали на себе чашки, тарілки тощо;
- переносити посуд із гарячою рідиною по квартирі (або по території дитячих установ) із посиленою увагою і обережністю;
- не дозволяти дітям перебувати поруч з вами під час приготування їжі, миття посуду, прання білизни, прасування;
- ховати сірники, запальнички в недоступних для дітей місцях;
- зберігати їдкі кислоти, луги та інші отруйні речовини в місцях, недоступних для дітей;
- не допускати дітей близько до печі та предметів під напругою (електроплитка, праска, чайник тощо);
- не відлучатися від дітей під час їх купання.
Принципи запобігання побутовому травматизму різні, але головним із них є постійна турбота старших про безпеку дітей. Дорослі мають виховувати в дітях обачливість і обережність. Особливо при поводженні з вогнем і небезпечними приладами. Не можна залякувати дитину, правильніше час від часу розповідати про різні нещасні випадки. З малятами треба бути постійно насторожі, усувати з їхнього шляху небезпечні предмети, а старшим дітям пояснювати небезпеку, яку несуть у собі необдумані вчинки. Допоможуть батькам у цьому вдало підібрана література, кінофільми, телепередачі.

Автодорожний травматизм

Найтяжчими і з найбільшим відсотком смертності є автодорожні травми. Головними їх причинами є бездоглядність дітей на вулиці, незнання правил дорожнього руху.
На вулиці, в транспорті разом із дітьми обов’язково мають бути дорослі. Також вони зобов’язані пояснювати їм правила поведінки, переходу через вулицю тощо. І, звісно ж, батьки самі мають чітко дотримуватись цих правил.

Спортивний травматизм

Фізкультура та спорт є запорукою зміцнення організму та фізичного розвитку дітей. Проте це лише при вмілому і правильно організованому занятті спортом.
Діти постійно грають у рухливі ігри, катаються на велосипедах, роликах тощо. Проте часто в місцях, не зовсім придатних для ігор, а часто і небезпечних: захаращених дворах, пустирях, біля водойм тощо.
Серед причин смертності від спортивного травматизму утоплення посідає одне з перших місць. Це може статися як влітку, так і взимку. Головною причиною утоплення є невміння плавати, незнання дітьми особливостей водойм тощо. Для купання дітей мають бути спеціально відведені для цього місця, але навіть там діти повинні перебувати під пильним контролем. Усі небезпечні місця для купання повинні бути огороджені та мати попереджувальні знаки. Взимку дороги, придатні для переїзду через річку, чи озеро, теж повинні позначатися. Дорослі зобов’язані категорично забороняти дітям кататися на ковзанах, санках по тонкій кризі.
Дитячі заняття зимовими видами спорту повинні обов’язково супроводжувати дорослі. Треба пам’ятати, що місця для катання на ковзанах, санках, лижах обов’язково мають бути далеко від проїжджої частини. Дітям варто нагадувати, що під час забав та ігор небезпечним є виконання різних трюків (катання із зав’язаними очима, катання спиною вперед, на одній нозі тощо). Небезпечно прив’язувати санки одні до одних, особливо небезпечно – до транспортних засобів. Порушення цих правил наражає на смертельний ризик не лише життя і здоров’я дитини, а й навколишніх. Тому батькам бажано якомога раніше залучати дитину до занять у спортивних секціях, товариствах, стадіонах, де вона постійно перебуває під наглядом інструктора. Цим вони не лише загартують дитину, а й вбережуть її від страшної небезпеки.
Шановні батьки! Життя та здоров’я дитини залежить насамперед від вас! Щодня нагадуючи дитині елементарні правила безпеки, ви убезпечуєте її від можливих травм.
Прес-служба МОЗ України
Кiлькiсть переглядiв: 131

Коментарi